ELTEP s.r.o.

Vývoj uživatelského software

Naší specializací je vývoj softwaru na zakázku, zejména pak v oblasti řídicích systémů a vizualizací.  Tým softwarového oddělení je připraven navrhnout a  realizovat  aplikace dle přání zákazníka s využitím nejmodernějších technologií a trendů. Sledujeme pokročilé způsoby vývoje softwaru a snažíme se volit ty, které nejlépe splňují potřeby konkrétního projektu. Jsme připraveni realizovat ucelená produktová řešení, ale i zapojit se do jakékoli fáze cyklu vývoje softwaru. Dále se zabýváme implementací zadávání výroby z obchodních systémů, např. SAP, a zpětnou archivací samotného výrobního procesu.

Tato oblast je naší dlouhodobou doménou.

NEJČASTĚJI NASAZOVANÉ ŘÍDICÍ SYSTÉMY:

Při realizaci aplikací nejčastěji nasazujeme řídicí systémy od společnosti Siemens, pokud není dle požadavků zákazníka zvolen jiný řídicí systém. Od všech níže uvedených výrobců využíváme jak malé micro systémy, tak modulární systémy pro střední a velké aplikace.

Řídicí systémy:

PLC
  • Siemens
  • Omron
  • Allen-Bradley
  • Mitsubishi

 

Vizualizační systémy:

Monitor
  • Siemens – WinCC
  • Geovap – Reliance

 

PROGRAMUJEME:

ROZSÁHLÉ TECHNOLOGICKÉ CELKY

Na základě dlouholetých zkušeností realizujeme rozsáhlé technologické celky, ve kterých využíváme řízení jakýchkoliv automatizačních prvků, nebo technologických částí, které se spojují v jeden technologický celek.

JEDNOÚČELOVÉ STROJE A TESTERY

Programování jednoúčelových strojů a testerů realizujeme převážně pro automobilový průmysl. Dle zvyšujících se požadavků zákazníků na kontrolu výroby, realizujeme archivace výrobních procesů s možností napojení do firemních archivačních databází.

ROBOTICKÁ PRACOVIŠTĚ

Při realizaci robotických pracovišť se zaměřujeme převážně na manipulační a svářecí aplikace. Pro dané aplikace využíváme průmyslové a scara roboty.

TECHNOLOGIE MONITORINGU ENERGIÍ

S aplikacemi na monitoring energií máme zkušenosti v technologickém a vodohospodářském průmyslu. V technologickém průmyslu se zaměřujeme na spotřeby elektrické energie, vody, páry a plynu. Na základě měření těchto základních veličin jsme schopni zpracovávat a vyhodnocovat naměřená data dle mezinárodních norem. Pro normování měřených veličin využíváme např. normy AGA NX19, AGA 8 a IAPWSIF97.

Ve vodohospodářském průmyslu se zabýváme měření TZB technickobezpečnostních dat, mezi které patří např. průsaky a hladiny vody.